Sonuç Sorgulama

Mamografi Sonuç Sorgulama 2024

Mamografi Sonuç Sorgulama Mamografi, meme kanserini erken teşhis etmek için kullanılan önemli bir tarama testidir. Mamografi sonucu, meme kanseri riski açısından önemli bir bilgidir. Mamografi sonucunu öğrenmek için birçok yol vardır.

Mamografi Sonuç Sorgulama

KETEM’lerde yapılan mamografi sonuçları genellikle 5-7 gün içinde çıkar. Mamografi sonucunu öğrenmek için Sağlık Bakanlığı’nın Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM) tarafından sunulan hizmetten yararlanabilirsiniz.

Mamografi sonucu sorgulama işlemi, genellikle meme kanseri taramaları sonucunda merak edilen ve önem arz eden bir konudur. Ketem mamografi sonucu sorgulama işlemi, genellikle meme kanseri taramalarının ardından sorgulanmak istenen bir adımdır;

  • İlk olarak, mamografi sonucu sorgulama işlemi için e-Nabız hesabınıza giriş yapın.
  • “Görüntülerim” başlığının altında yer alan “Mamografi” kısmına tıklayarak sonuçlarına ulaşabilirsiniz.
  • Ayrıca, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kanser Daire Başkanlığı Ulusal Tarama Mamografisi Raporlama Merkezi’nin sitesindeki sorgulama sayfasından da mamografi sonucunu öğrenebilirsiniz.
  • Mamografi sonucu çıkma süresi, çekim sebebini değişebilir. Önlem amaçlı çekimlerde sonuçlar genellikle iki hafta içinde çıkar, teşhis amaçlı çekimlerde ise sonuçlar çekimin hemen ardından belirlenir.
  • Eğer sonuçlarınıza e-Nabız veya sorgulama sayfası üzerinden ulaşamıyorsanız, çekimin yapıldığı hastane veya doktor ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Şok Hediye Kartı Bakiye Sorgulama başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu