Sonuç Sorgulama

Ehliyet Sınav Sonuç Sorgulama

Ehliyet sınav sonuç sorgulama, tc ile ehliyet sınav sonuçları sorgulama, ehliyet direksiyon sınav sonuçları, tc ile sorgulama ,e sınav sonuç ehliyet,ehliyet sınav sonucu nereden öğrenilir

Ehliyet sınav sonucu sorgulama ehliyet almak isteyenler için çok fazla merak konusu olmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından düzenlenen ehliyet sınavları belirli aralıklarla yapılmaktadır. Her yıl düzenli olarak yapılan ehliyet sınavlarına binlerce farklı farklı illerden sürücü adayları katılmaktadır. Aday sayısı fazla olunca “ehliye sınav sonucu nereden öğrenilir?” sorusu adaylar tarafından çok fazla sorulmaktadır. Aynı zamanda ehliyet sınavın pratik ve teorik olarak farklı dallarda yapılmaktadır. Aday sayısının da fazla olmasıyla beraber online sınav sonuçları sorgulama ekranları da daha iyi hale getirilmiştir. Sınav sonucu sorgulama hakkında inceleme yapalım.

Ehliyet E-Sınav Sonuçları

E-devlet-meb-ehliyet-sınav-sonucu-sorgulama
E-devlet-meb-ehliyet-sınav-sonucu-sorgulama

Ehliyet E-Sınav sonuçları için e-sınava girmeniz gerekir. Teorik sınavı başarılı bir şekilde tamamlayan sürücü adayları e-sınav için hak kazanmaktadır. Eğer e-sınava girdiyseniz sonuçlarınızı sınavın hemen ardından öğrenebilirsiniz. Sınav sonrasında MEB sınav sonuç sorgulama sayfasını ziyaret ederek T.C ile sorgulama yapabilirsiniz. Aynı zamanda E-Devlet üzerinden sınav sonuç sorgulama ekranlarında sınav sonucunuza ulaşabilirsiniz. E-Devlet MEB sınav sonuç sorgulama sayfasından kolaylıkla sınav sonucunu görebilirsiniz.

Ehliyet sınav sonucu sorgulama ekranında başarılı olduğunu gören adaylar ehliyet almaya hak kazanır. Bundan sonrası sınav sonuç belgesi, sağlık raporu, 2 adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ile ilgili kurumdan randevu alarak ehliyetini alabilirler. Ehliyet sınav sonuç sorgulama ekranında başarısız olduğunu gören adaylarsa tekrardan ücret ödeyerek başvuru formunu doldurmaları gerekir. Tekrar sınava girmeleri gerekir.

T.C ile Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama

Meb-ehliyet-sınav-sonucu-sorgulama
Meb-ehliyet-sınav-sonucu-sorgulama

T.C ile ehliyet sınav sonuçları sorgulama yapmak için farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur. MEB resmi sınav sonuç sorgulama sitesinden ya da E-Devlet MEB sınav sonuç sorgulama ekranı üzerinden T.C kimlik numaranız ile ehliyet sınav sonucunu sorgulayabilirsiniz. Sorgu sonucunda 70 puan yani 35 doğru yaptığınızı görürseniz E-Sınav sonuçlarında ehliyet kazanmaya hak kazandığınızı görürsünüz.

Ehliyet Direksiyon Sınav Sonuçları

Ehliyet direk sınav sonuçları online olarak yayınlanmamaktadır. Direksiyon sınavına gireceğiniz gün kurum tarafından bir liste tutulur. Listede komisyonun verdiği karara göre kaldığınız veya geçtiğiniz yazar. Eğer direksiyon sınavında başarılı olduysanız kurum size bilgi verir. Direksiyon sınavına toplamda 4 kez katılma hakkınız vardır. Her sınavdan kaldığınızda diğer sefer daha yüksek ücretler karşınıza çıkabilir. Yazılı sınavda da 4 kez katılma hakkınız var. Ücretlendirme prosedürleri bu konuda da aynı işlemektedir.

 

  • İlginizi Çekebilir

Kahramankart Bakiye Sorgulama

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu