ADSL KOTA SORGULAMA

TTNet ADSL Kota Nasıl Sorgulanır ? TTNet ADSL Kota Sorgulama Sayfası Resimli Anlatım

TTNet ADSL kota sorgulaması nasıl yapılır? Kota sorgulama sayfasında güncel verilere ulaşılabilir mi? Kota sorgulama sayfasındaki verilere göre mi faturalandırılır? gibi sorular genelde TTNet ADSL bağlantısını limitli olarak bağlanan kullanıcıların her ay akıllarından geçen soruların başında yer almaktadır.

Sorgulama Rehberi olarak sizlere TTNet ADSL Kota Sorgulama sayfasına nasıl ulaşabileceğinizi ve aylık kullanım oranınıza nasıl bakabileceğinizi anlatacağız.

İlk olarak adslkota.ttnet.net.tr TTNet ADSL Kota Sorgulama sayfasına giriyoruz .Ve karşımıza alttaki gibi bir pencere gelecek

adslkota.ttnet.net.tr

Bu resimdeki Kullanıcı Adı yazan kısıma evimize veya iş yerimize TTNet ADSL bağlantı başvurusu yaparken belirtmiş olduğumuz kullanıcı adını ve şifre kısmına da oluşturduğumuz şifreyi yazıyoruz. Daha sonra renkler içinde bulunan harf ve rakamları da altta güvenlik konu kısmına yazarak giriş tuşuna basıyoruz.

TTNET ADSL Fatura Borç Sorgulaması internetten nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.
TTNET Online İşlem Merkesine Nasıl Üye Olunur? Tek Şifre Nasıl Oluşturulur?

Karşımıza girdiğimiz kullanıcı adı ve şifreye bağlı olan ADSL kullanıcısının sayfası aşağıdaki gibi gelmektedir.

Bu açılan sayfadan ilk önce sayfanın altında bulunan Devam butonuna basmamız gerekmektedir. Devam butonuna bastıktan sonra üst sol köşe de bulunan Kullanım bilgileri butonuna tıklayarak Aylık Transfer bilgilerineulaşabiliyoruz ve karşımıza son 3 ay içerisinde yapmış olduğumuz Download ve Upload bilgileri gelmektedir.

Bu sayfada gördüğünüz kota kullanım bilgisi en güncel kullanım miktarını yansıtmayabilir. Şöyle ki;
– 12 saatten uzun Internet bağlantısı oturumlarınız için kota miktarınız her 16 saatte bir, kota hesabınıza yansıtılır.
– 12 saatten kısa Internet bağlantısı oturumlarınız için Internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar olan kota miktarınız, bağlantınız kesildikten 4 saat sonra kota hesabınıza yansıtılır.
– Ayın son günü 12:00’den sonra başlatılan ve 12 saatten kısa süren bağlantılar için kota kullanım miktarı o aya ait kota kullanım miktarına dahil edilir. Ayın son günü 12:00’den sonra başlatılan ve 12 saatten uzun süren bağlantılar için kota kullanım miktarı gelecek ayın kota kullanım miktarına dahil edilir.
– Ay içinde, kullanıcı adınızda değişiklik yaptıysanız, sistemde gördüğünüz kota kullanım miktarınız bir önceki kullanıcı adına bağlı kullanım miktarını içermez. Ancak faturanızda toplam kota kullanım miktarı dikkate alınır.
– Sistemsel değişiklikler nedeniyle gösterilen kota miktarı gün içerisindeki toplam transfer miktarınızdan farklı olabilir.

Bu sayfada yazan transfer bilgilerine göre kullandığınız limitli ADSL paketinin boyutunu Toplam Download kısmında geçmemiş iseniz fatura tutarınız kullandığınız tarifeye göre gelecektir. Fakat Toplam Download bilgileriniz kullandığınız ADSL Tarifesinden fazla ise aylık fatura bilginiz şu şekilde hesaplanacaktır. Ayrıca online olarak TTNET ADSL fatura borç sorgulaması yapabilmek ve TTNET Online işlem merkezine nasıl üye olunabileceğini öğrenmek için ilgili konulara göz atınız.

TTNET ADSL Fatura Borç Sorgulaması internetten nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.
TTNET Online İşlem Merkesine Nasıl Üye Olunur? Tek Şifre Nasıl Oluşturulur?

TTNet ADSL tarife sayfasından paket kota aşımı ücreti bölümünden her MB için ödenecek miktarla toplam kotayı aşan miktarı çarparak fazladan yapıcağınız ödemeyi hesaplıyabilirsiniz. 4 GB ve 1Mbps limitli ADSL tarifesinde her MB için bu ücret 0,010 YTL. Yani her 1 GB aştığınızda 10 YTL ödeyeceksiniz. Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını aşamaz.

1 Yorum

Yorum Yapmak İçin Tıkla

  • TTNET mobil 5012037716 nolu kullanıcıyım
    her ay 24lira gelecek diye imzaladım buay 101lira geldi
    kotayı nasıl öğrenecem