Genel

Maliye: Vergi Dairesi İnternetten Online Motorlu Taşıt Vergisi, Cezası, Beyanlı Trafik Cezası Sorgulama ve Kredi Kartı İle Ödeme İşlemi (E-Devlet)

E-Devlet Projesi Kapsamında Geliştirilen T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi (Online Vergi İdaresi) ile Birçok işlemi internet üzerinden Online olarak yapabilirsiniz. Maliye Bakanlığı Gelir idaresi ile ilgili bir çok bilgiye artık internet üzerinden ulaşabilirsiniz.
İnternet Vergi Dairesi Yoluyla Online Olarak Motorlu Taşıt Vergisi, Cezası, Beyanlı Trafik Cezası borcu Nedir? Motorlu Taşıt Vergisi, Cezası, Beyanlı Trafik Cezası borcu Nasıl Sorgulanır? Motorlu Taşıt Vergisi, Cezası, Beyanlı Trafik Cezası borcu Nasıl Öğrenilir? Motorlu Taşıt Vergisi, Cezası, Beyanlı Trafik Cezası borcu internetten Kredi Kartı ile Nasıl Ödenir? Motorlu taşıt vergisi borcunu internetten üzerinden ödemek için neler yapılması gerekli?Sorularını cevaplamaya çalışacağım.

Motorlu Taşıt Vergisi, Cezası, Beyanlı Trafik Cezası borcunu sorgulama, öğrenme ve isterseniz Taşıt Vergisi, Cezası, Beyanlı Trafik Cezası vergisi borcunu internetten kredi kartı ile online olarak ödemek işlemlerinin Online olarak nasıl yapıldığını Adım Adım ve Resimli Olarak Aşağıda Sunuyorum. Konuyu Takip Eden Sayfanın sonundaki verilecek linke tıkladığınızda Motorlu taşıt vergisi borcunu sorgulama, öğrenme ve isterseniz Motorlu taşıt vergisi borcunu internetten kredi kartı ile online olarak ödemek İşleminin yapılacağı (Adrese) sayfaya yönlendirileceksiniz.

 

T.C Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı Sayfasına giriş yaptığınızda Aşağıdaki Ekran ile karşılaşacaksınız.

Sayfaya girdiğinizde soldaki Menüde bulunan “MOTORLU TAŞITLAR” Butonuna tıkladığınızda karşınıza gelecek olan sayfadan Taşıt Vergisi, Cezası, Beyanlı Trafik Cezası vergisi borcunu sorgulama, öğrenme ve isterseniz Motorlu taşıt vergisi borcunu internetten kredi kartı ile online olarak ödeme uygulamasına ulaşabilirsiniz.

“MOTORLU TAŞITLAR” butonuna tıkladığınızda karşınıza gelecek olan sayfa Aşağıdaki Resimdeki Gibidir.


İnternet Vergi Dairesi Sayfasında Yukarıda görünen sayfadan Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme Linkine Tıkladığınızda Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme uygulama ekranı karşınıza gelecektir. Motorlu (Araç)Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme işlemi yapmak için sorgulanacak (araç) motorlu taşıta ve sahibi olan kişi/kuruma ait bilgiler girilip “TAMAM” düğmesine basılmalıdır.

Aşağıdaki resimde Örnek Motorlu taşıt vergisi borcunu sorgulama, öğrenme ve isterseniz Motorlu taşıt vergisi borcunu internetten kredi kartı ile online olarak ödeme Uygulama Sayfası Görülmektedir.

Motorlu taşıt vergisi borcunu sorgulama, öğrenme ve isterseniz Motorlu taşıt vergisi borcunu internetten kredi kartı ile online olarak ödeme İşleminde Yapılan sorgulama Sonucu Örnek olarak Aşağıdaki Resimdeki gibi olacaktır..

Bu sonuç sayfasında beş adet sekme bulunmaktadır. “MÜKELLEF BİLGİLERİ” sekmesi açık olarak gelmektedir. Bu sekmede taşıtın ait olduğu mükellefe ait bilgiler bulunmaktadır.

İkinci sekme “MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ”nden motorlu taşıt vergisi borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Üçüncü sekme ise “CEZA BİLGİLERİ”dir. Bu sekmede trafik para cezası borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

“TAHSİLATLAR” sekmesinden ise sorguladığınız taşıta ait ödemeleri görebilirsiniz.

“BEYANLI TRAFİK CEZASI ÖDEME” sekmesinde ise trafik cezanızı hesaplayıp ödeme sayfasına geçebilirsiniz. Bu sekmenin görünümü aşağıdaki resimdeki gibidir.

Burada tüm alanları doldurup “HESAPLA” düğmesine tıklayarak ceza tutarınızı görebilirsiniz. Hesaplama yaptıktan sonra “KREDİ KARTI İLE ÖDEME” düğmesine tıklayarak ödeme sayfasına geçebilirsiniz. Ödeme sayfasına geçmek için öncelikle hesaplama yapmalısınız.

Ödeme sayfasına geçtiğinizde ceza tutarınız kendiliğinden aktarılacaktır.

T.C Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi (Online İşlemler) sayfasında Motorlu taşıt vergisi borcunu sorgulama, öğrenme ve isterseniz Motorlu taşıt vergisi borcunu internetten kredi kartı ile online olarak ödeme yapmak için Yapmanız gereken sadece size vereceğimiz linke tıklamanız ve yukarıdaki anlatılan işlemleri gerçekleştirmenizdir.
T.C Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi (Online İşlemler) sayfasında Motorlu taşıt vergisi borcunu sorgulama, öğrenme ve isterseniz Motorlu taşıt vergisi borcunu internetten kredi kartı ile online olarak ödeme İçin Tıklayın..