SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

Şifresiz Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama

Sorgulama Rehberi olarak sizlere Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden resimli olarak Şifresiz Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama işlemlerini detaylı bir şekilde anlatacağız,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bağkur Hizmet Dökümü’nü yeniden şifresiz görebilme imkanı sağladı. Geçtiğimiz günlere kadar E-Devlet (E-Türkiye) şifresi olmadan Bağkur hizmet dökümü sorgulaması yapabilmek mümkün değildi. Ülkemizde herkesin E-Türkiye şifresini almamış olması veya E-Devlet şifresini unuttum Bağkur Hizmet Dökümünü nasıl alabilirim diye soranların çokluğu nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) tarafından şifresiz Bağkur hizmet dökümü alınabilmesi için gerekli çalışmalar yapılmış ve Sigortalılık Sorgulama sayfası kullanıma açılmıştır. Şifresiz Bağkur hizmet dökümü sorgulaması yapabilmek için nüfus cüzdanımızda bulunan bazı bilgiler gerekmektedir.

www.sgk.gov.tr

Şifresiz Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulaması yapabilmek için SGK Sigortalı Sorgulama sayfasına giriş yaptığımıza karşımıza yukarıdaki gibi bir sayfa gelmektedir. Bu sayfada bulunan tüm bilgileri eksiksiz ve yanlışsız bir şekilde doldurmamız gerekmektedir. T.C Kimlik No – Baba Adı – Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl – Nüfusa Kayıtlı Olduğu İlçe – Cilt No – Aile Sıra No – Doğum Tarihi bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra Güvenlik Kodunu doğru bir şekilde yazarak SORGULA butonuna basıyoruz ve karşımıza şifresiz sorgulama giriş ekranı gelecektir.

www.sgk.gov.tr

Açılan bu sayfadan çeşitli sorgulamalar yapabiliriz. Şifresz Bağkur Hizmet Dökümü sorgulamasını nasıl yapacağımıza devam edelim. Sol tarafta bulunan menülerden HİZMET DÖKÜMÜ linkine tıklıyoruz ve alt menüleri olan 4A hizmet dökümü ve 4B hizmet Dökümü menüleri geliyor. 4B hizmet dökümü linkine tıklayarak Bağkur Hizmet Dökümü sayfasına ulaşabilirsiniz. Şifresiz Bağkur Sorgulaması, Bağkur Hizmet Dökümü sorgulamalarını www.sgk.gov.tr adresinden şifresiz Bağkur Sorgulaması yapabilmek için tıklayınız.

Yorumlar

Yorum Yapmak İçin Tıkla