EMNİYET İŞLEMLERİ

TÜVTURK Araç Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sorgulama Rehberi olarak sizlere TÜVTURK internet sayfası üzerinden resimli olarak Araç Muayene Sorgulamasının nasıl yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız,

TÜVTURK resmi internet sitesi üzerinden Araç Muayene Sorgulama sayfası yoluyla plakası girilen araca ait muayene sorgulamasını yapabilirsiniz. Araç Muayene Sorgulaması yapabilmek için ekrandaki alanları eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Plakalı aracın muayenesini sorgulama, araç muayene istasyonları, araç muayene sorgulaması nasıl yapılır, aracın nerede muayene yapıldığı nasıl öğrenilir, ne zaman araç muayenesi yapıldı, arasın muayenesi nerede yapıldı, araç muayenesinin sonucunu nasıl öğrenebilirim gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

T.C Kimlik Numaranızı bilmiyorsanız öğrenmek için T.C Kimlik No Sorgulama konusuna bakarak T.C Kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Hesaplaması yapabilmek için Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama konusuna bakarak aracınızın MTV hesabını yapabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisini Sorgulamak için Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama konusuna bakarak aracınızın taşıt vergisini öğrenebilirsiniz.

TÜVTURK Araç Muayene Sorgulama sayfasuna giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

www.tuvturk.com.tr

TÜVTURK Araç Muayene Sorgulama sayfasına giriş yaptıktan sonra Araç Muayene Sorgulama ekranındaki tüm alanları eksiksiz doldurmamız gerekmektedir. Aracınıza ait plaka numarasını ve muayene numarasını girdikten sonra ekranda görülen doğrulama kodunuda doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Araç Muayene Sorgulama ekrnındaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra doğrulama kodunun sağ alt tarafındaki sorgula butonuna basıyoruz ve plakasını girmiş olduğumuz aracın hangi istasyonda, hangi tarihte ve muayenenin sonucunun ne olduğunu görebiliyoruz. Aracınıza ait Araç Muayene Sorgulama tarihlerini ve sonuçlarını  www.tuvturk.com.tr adresi üzerinden Araç Muayene Sorgulama işlemleri için tıklayınız.

Yorumlar

Yorum Yapmak İçin Tıkla

 • tüvtürk aracı muayeneye götürecek vatandaşın şirket, kamu, dernek ya da başkasına ait araç yapılabilmesi için muayene öncesi gereken ek evrak ve koşulları bilerek) daha dikkatli bir şekilde rezervasyon oluşturarak garantiye alıyoruz. Aksi takdirde gideceğiniz araç istasyonunda işlemlerinizi yaptıramadan geri döneceğinizi ve yeniden randevu alarak tekrar gitmek zorunda kalacağınızı lütfen unutmayınız!.

 • 07 nja 64 plakali motorsikletim yaklasik 2 yil once calinmistir.
  Zaman zaman muayene icin bana ulasmaktasiniz. Zaman kaybini
  onlemek bakimindan bu iletiyi gondermeyi uygun buldum.
  Trafik subesine calinti bildirimi yaptim.
  Bilgilerinizi rica eder bu iletime gore geregini yapmanizi
  rica ederim.

  saygilarimla
  mehmet mat