VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

TC Kimlik No Doğrulama

Sorgulama Rehberi olarak sizlere TC Kimlik (Vatandaşlık) Numarası Doğrulama işlemlerini detaylı bir şekilde anlatacağız,

T.C İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesiyle, E-Devlet Projesi kapsamında büyük öneme sahip olan Türkiye Cumhuriyeti (T.C) Kimlik Numarasının gerçekten size mi ait olup olmadığını, TC kimlik numaranızın doğruluğunu, kimlik numarasını tam hatırlamıyorsanız doğruluğundan nasıl emin olabilirim, TC kimlik numarasının gerçekten o kişiye mi ait olduğunu öğrenebilmek için TC kimlik numarası doğrulama işlemlerini resimli anlatımlarla sayfamızda bulabilirsiniz.

TC Kimlik Numarası Doğrulama işlemleri nüfus işleri genel müdürlüğü sitesinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

www.tckimlik.nvi.gov.tr

Nüfus Müdürlüğü vatandaşlık işlemleri kimlik no doğrulama sayfasına girdikten sonra karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi bir sayfa gelecektir, Bu sayfada bulunan bütün boşlukları eksiksiz bir şekilde doldurmamız gerekmektedir. Nüfus cüzdanınızda bulunan TC Kimlik No – Ad – Soyad – Doğum yılı – Cinsiyet bilgilerini eksiksiz bir biçimde doldurduktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan RESİM DOĞRULAMA kodunu girerek sol alt köşede mercek simgesiyle belirtilmiş olan DOĞRULA butonuna basıyoruz ve TC Kimlik Numarasını doğruluğunu öğrenmek istediğiniz kişinin TC Kimlik numarasının doğruluğunu öğrenebilirsiniz. TC kimlik numaranızı www.tckimlik.nvi.gov.tr adresinden doğrulamak için tıklayınız.

1 Yorum

Yorum Yapmak İçin Tıkla

  • tesısat no 3157106 olan son ödeme tarıhı 10.09.2012. 189.50tl.olan faturamın ödenmış tarıhını ögrenmek ıstıyorum saygılarımla.