SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

Şifresiz SSK Tescil Kaydı Sorgulama

Sorgulama Rehberi olarak sizlere Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden resimli olarak Şifresiz SSK Sorgulama işlemlerini detaylı bir şekilde anlatacağız,

Sosyal Sigortalar Kurumu ( SSK ) sigortalılık tescil kaydınızın yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz. Geçtiğimiz günlere kadar E-Devlet (E-Türkiye) şifresi olmadan SSK sorgulaması yapabilmek mümkün değildi. Ülkemizde herkesin E-Türkiye şifresini almamış olması veya E-Devlet şifresini unuttum SSK tescil kaydıma nasıl bakabilirim diye soranların çokluğu nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) tarafından şifresiz SSK tescil kaydı sorgulanabilmesi için gerekli çalışmalar yapılmış ve Sigortalılık Sorgulama sayfası kullanıma açılmıştır. Şifresiz SSK tescil kaydı sorgulaması yapabilmek için nüfus cüzdanımızda bulunan bazı bilgiler gerekmektedir.
www.sgk.gov.tr
Şifresiz SSK Sorgulaması yapabilmek için SGK Sigortalı Sorgulama sayfasına giriş yaptığımıza karşımıza yukarıdaki gibi bir sayfa gelmektedir. Bu sayfada bulunan tüm bilgileri eksiksiz ve yanlışsız bir şekilde doldurmamız gerekmektedir. T.C Kimlik No – Baba Adı – Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl – Nüfusa Kayıtlı Olduğu İlçe – Cilt No – Aile Sıra No – Doğum Tarihi bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra Güvenlik Kodunu doğru bir şekilde yazarak SORGULA butonuna basıyoruz ve karşımıza şifresiz sorgulama giriş ekranı gelecektir.

www.sgk.gov.tr

Açılan bu sayfada çeşitli sorgulamalar yapabiliriz. Şifresiz SSK Tescil kaydımızın olup olmadığını öğrenebilmek için soldaki menülerden TESCİL KAYDI TESPİTİ menüsüne tıklıyoruz ve alt menüleri olan Tescil Kaydı Tespiti 4A, Tescil Kaydı Tespiti 4B, Tescil Kaydı Tespiti 4C, açılıyor buradan çalışmakta olduğunuz iş yeri bilgisine göre hangi türden sigoratınız yapılmakta iste o alandaki tescil kaydınızı öğrenebilirsiniz. SSK tescil kaydınız yapılmış ise bu bölümde yukarıdaki gibi detaylı bir şekilde bilgilendirilirsiniz. İş yeriniz henüz sigortanızı yapmamışsa veya daha önceden herhangi bir yerde sigortalı olarak çalışmamışsanız bu menülere tıkladığınızda herhangi bir SSK Tecil Kaydınızın olmadığı bilgisiyle karşılaşacaksınız. SSK Tescil kaydımı nasıl sorgulayabilirim, SSK tescil kaydı ne demektir, SSk Tescil kaydım var mı, gibi sorularına cevap bulabilirsiniz. Şifresiz SSK Sorgulamasını www.sgk.gov.tr adresinden sorgulamak için tıklayınız.

Yorumlar

Yorum Yapmak İçin Tıkla