SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

Şifresiz Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama

Sorgulama Rehberi olarak sizlere Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden resimli olarak Şifresiz Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama işlemlerini detaylı bir şekilde anlatacağız,

Sosyal Sigortalar Kurumu ( SSK )Şifresiz Emekli Aylık Bilgisi Sorgulamar. Geçtiğimiz günlere kadar E-Devlet (E-Türkiye) şifresi olmadan Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama yapabilmek mümkün değildi. Ülkemizde herkesin E-Türkiye şifresini almamış olması veya E-Devlet şifresini unuttum Şifresiz Emekli Aylık Bilgisini nasıl öğrenebilirim diye soranların çokluğu nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) tarafından Şifresiz Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama yapılabilmesi için gerekli çalışmalar yapılmış ve Sigortalılık Sorgulama sayfası kullanıma açılmıştır. Şifresiz Emekli Aylık Bilgisi Sorgulaması yapabilmek için nüfus cüzdanımızda bulunan bazı bilgiler gerekmektedir.

www.sgk.gov.tr

Şifresiz Emekli Aylık Bilgisi Sorgulaması yapabilmek için SGK Sigortalı Sorgulama sayfasına giriş yaptığımıza karşımıza yukarıdaki gibi bir sayfa gelmektedir. Bu sayfada bulunan tüm bilgileri eksiksiz ve yanlışsız bir şekilde doldurmamız gerekmektedir. T.C Kimlik No – Baba Adı – Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl – Nüfusa Kayıtlı Olduğu İlçe – Cilt No – Aile Sıra No – Doğum Tarihi bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra Güvenlik Kodunu doğru bir şekilde yazarak SORGULA butonuna basıyoruz ve karşımıza şifresiz sorgulama giriş ekranı gelecektir.

www.sgk.gov.tr

Açılan bu sayfada çeşitli sorgulamalar yapabilirsiniz. Şifresiz SSK Sorgulama sayfası üzerinden emekli aylığı sorgulaması da yapabilirsiniz. Emekli olduğumda ne kadar maaş alacağım, emekli aylığım ne zaman bağlanacak, emekli aylık bilgisini nasıl sorgularım, +A emekli aylık bilgisi nasıl sorgulanır, 4B emekli aylık bilgisi, 4C emekli aylık bilgisi nasıl sorgulanır, gibi sorulara buradan kolayca yanıt bulabilirsiniz. Şifresiz SSK sorgula sayfası üzerinden emekli aylık tespitinin sorgulamasını yapabilmek için yukarıdaki resimdeki gibi sol tarafta bulunan menüden emekli aylık bilgisi menüsü içeriğinden 4A,4B,4C hangi türden emekli olacaksanız veya olmuşsanız o menü içerisinden emekli aylık bilginizi öğrenebilirsiniz. Şifresiz SSK Sorgulaması, SSK Emekli aylık bilgisi sorgulamalarını www.sgk.gov.tr adresinden şifresiz SSK Sorgulaması yapabilmek için tıklayınız.

Yorumlar

Yorum Yapmak İçin Tıkla

 • vakıf bank.iş.emekli.uıaaşıau. dan auans. kullanuyak.iştiyoorum.vakıf bank-bağcılar-istanbul.şehsuvar erdoğan.iş.aşçılık.k.k.karanmalı.dikimevi müdürlüğü.maltepe -istanbul.emekli.35.yıl .vakıf bank.emekli.ev.tok.?.iş.emekli.tok.ev .tm.

 • 1997 tarihinde ssklıyım ama internette 2003 tarihli olarak gözüküyor ssk ya sordum başka şehirde gözüküyor diyorlar bunu düzeltmek için yardımcı veya yolgöteren olmadıne yapmam gerekli teşekürler

 • 2012.1 ayında emeklı oldum düşük maaş almaktayım bir yıdır bağkurlular benden daha fazla maaş almaktadır hatta kaçası ölmüş bir bayan benden fazla maaş almaktadır ben hangı katagoruya gırıyorum bunu bıle bilmıyorum..bagkulu maaşimı kocası ölmüş bayanamı yoksa yetim mı yoksa ıssızlık maaşimı birde çaliştıgım sure içerısınde benım maaşim aldığim ucret uzerınden yatmiştır mademkı duşuk maaş alacaktım askerıdende düşük. neden maaş uzerınden prımım yattı ben anlamadım anlayan varsa bu konuda benı aydınlatırsa sevınırm saygı ve sevgılerımle

  • maaşım ne kadar oldu öyrenmek istiyorum birde intibak tan ne kadar aldım….

 • Ben Sabriye DÖRTKARDEŞ eşim 20 Nisan 2012’de vefat etti.Ve bu süre içinde eşimden kalan Almanya emeklilik maaşını alamıyorum.Bunun için ne yapmam gerekiyor ve paramın nerede olduğunu öğrenmek istiyorum.Bütün yapılması gereken işlemleri yaptım fakat paramın burada olduğunu söylüyolar ama paramı alamıyorum.Lütfen bir cevap yazın.

 • alpasa da çalışıyorum sigortam (sgk) oldugunu söylüyorlar ama internette çıkmıyor.

  • eğer çalışmaya yeni başladıysanız sigorta bilgilerinizi bir ay sonra görebilirsiniz ama uzun süredir çalışıyorsanız ve kişisel bilgilerinizle sayfaya girdiğinizde sigorta bilgileriniz görünmüyorsa çalıştığınız yer sigorta girişinizi yapmamış demektir.

 • 8 9 2011 taihinde parami yatirdim bir sene beklemem gerekiyormus ve o süre doldu simdi ben emekli oldummu bunu ögrenmek icin kiminle irtibata gecmem gerekiyor bildirirseniz sevinirim saygilarimla almanya.

 • kerim kilinc 1.1.1960 dogum:usak/esme t.c 13229991196
  sigorta no. 11863919
  20.3.1993 Almanyada calismaktayim
  türkiyeden emekli olmam icin ne kadar para yatirmam lasim
  su an calismakdayim
  Bilgilerinize Arz ederim

  Johanes Rößle str.2 86152 augsburg tel.082154377940
  almanya

 • Vefat eden eşimden emekli dul maaşı alıyorum 730TL alıyordum Ocak ayında Kızım evlendi kızım zaten sigortalı işte çalışıyordu onun için maaşı ben alıyordum.Biz çeyiz parasına baş vurduk para geldi fakat benim maaşımdan 200 TL kesildi. Benim sormak istediğim bu para devletin verdiği bir hak değilmi neden maaşım kesildi.Yoksa Kredi gibimi verdiler borç bitene kadarmı kesilecek yoksa budan sonra maaşımı hep böylemi alacağım.Şu anki maaşım 530 tl Bana bir cevap yazar sanız çoksevineceğim.Saygılarımla.

 • emekli dilekçesi verildikten sonra emekli sandığı emeklilik işlemlerimi kaç gün içinde sonuçlandıracaktır?

  • Ne kadar az ilde görev yaptıysanız o kadar hızlı bir şekilde sonuçlandırılır. Eğer bir çok ilde görev yapmışsanız emeklilik işlemleriniz uzun sürebiliyor. En kısa 15 gün, en uzun 3 ay sürebiliyor emeklilik işlemlerinin sonuçlandırılması.

 • 2007 yilinda kismi emeklilik hakkini kazandim 25.06.2012de. emeklilik icin muracat ettim borclandim 17.07.2012deborcumun tamamini odedim tam emekli ayligim ne zaman baglani?

  • 5800 günden emekli oldum 790 tl aylik aliyorum 2ay oldu emekli olali niye bu kadar az aliyorum