VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Seçmen Sandık Bilgisi Sorgulama

Sorgulama Rehberi olarak sizlere Yüksek Seçim Kurulu sisteminden Seçmen Bilgisi Sorgulama işlemlerini detaylı bir şekilde anlatacağız,

Seçim zamanları genelde ihtiyaç duyduğumuz, seçemn kartlarının elimize ulaşmaması sonucunda nerede oy kullanacağım, hangi sandıkta oy kullanmam gerekiyor, seçmen bilgilerine nasıl ulaşabilirim, sandık bilgilerini nasıl sorgulayabilirim, gibi birçok sorunun cevabına sandık bilgisi sorgulama ekranından ulaşılabilmektedir.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) resmi internet sayfasında ki sandık bilgisi sorgulama sistemi üzerinden seçmen listelerinde kayıtlı olup olmadığınızı, seçim zamanı yapılacak sorgulamalarda ise hangi sandıkta ve nerede oy kullanacağınız bilgisine ulaşabilirsiniz.

www.ysk.gov.trYüksek Seçim Kurulu (YSK), sandık bilgisi sorgulama sayfasında girdikten sonra karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu sayfada bulunan bütün boşlukları eksiksiz bir şekilde doldurmamız gerekmektedir. Nüfus cüzdanınızda bulunan T.C Kimlik No – Nüfusa Kayıtlı Olduğu il – Nüfusa Kayıtlı Olduğu ilçe – Cilt No – Aile Sıra No  bilgilerini eksiksiz bir biçimde doldurduktan sonra RESİM DOĞRULAMA kodunu girerek SORGULA butonuna basıyoruz ve Seçmen bilgisini sorgulamak istediğimiz kişiye ait seçim sandık bilgileri, seçmen listelerinde kayıtlı olup olmadığı bilgileri karşımıza çıkıyor. Seçmen sandık bilgilerini sorgulayarak, seçmen listelerinde olup olmadığımızı, nerede oy kullanacağınızı, hangi sandıkta oy kullanmanız gerektiği bilgilerine www.ysk.gov.tr adresinden ulaşmak için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla