SAĞLIK İŞLEMLERİ

Sağlık Bakanlığı Aile Hekimi Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı bütün Türkiye genelinde aile hekimliği uygulamasına geçti. Aile hekimlerine artık her mahallede sağlık ocaklarında ulaşılabilir.

Sağlık Bakanlığının bu uygulamasında her bireyin ikamet ettiği yerleşim bölgesine göre bir aile hekimi bulunmaktadır. Burada en çok kafa karışıklığına yol açan konu ise vatandaşların hangi aile hekimine görünmeleri gerektiğini bilmemelerinden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle ortaya çıkan soru işaretlerinin giderilmesi amacıyla Aile hekiminizi internetten online olarak sorgulayabilir ve aile hekiminizin kim olduğunu, hangi sağlık ocağı olduğunu ve adresini haritalı şekilde görebileceksiniz.

Aile hekimim kim? Hangi doktor benim aile hekimim? Aile hekimim için Hangi sağlık ocağına gitmeliyim? Hangi aile hekimine bağlıyım ? gibi soruların cevabı resimli olarak anlatımla aşağıdaki gibidir.

Aile hekimi sorgulama sayfası

Aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıkladığınızda karşınıza gelecek ekran resimdeki gibidir.

aile hekimim kim

Karşınıza gelen ekrandaki T.C Kimlik No : Alanına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı girmeniz gerekmektedir.

Eğer Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numaranızı bilmiyorsanız, T.C. Kimlik no Sorgulama Sayfamızdan Öğrenebilirsiniz.

Vatandaşlık numaranızı girdikten sonra aşağıda güvenlik doğrulama amaçlı harfleri yandaki boş kutuya girmeniz gerekmektedir.

Bütün boş alanları doldurduktan sonra GİRİŞ butonuna basarak Aile hekiminizin kim olduğunu, Hangi hastane veya sağlık ocağında görev yaptığını, hastanenin veya sağlık ocağının adresini görebilirsiniz.

aile hekiminizin kim olduğunu sorgulamak için tıklayın

Yorumlar

Yorum Yapmak İçin Tıkla

  • Aile hekimimin belirlendiği tarihteki adresimde ikamet etmemekteyim.Bu durumu bulunduğum muhtarlığa ve nüfus idaresine de bildirdim.Yaklaşık 2,5 yıl önce değişiklik ve bildirim yapıldığı halde ,yine de Akatlar a yönleniyorum. Halen oturduğum adrese yakın bir sağlık ocağı ve Dr. belirtilmesini rica ediyorum.Vedat SAÇKIRK
    Adresim: Tarabya Mahallesi Sevgi Sitesi Lale Sok. 15/3 Sarıyer/İST.