SAĞLIK İŞLEMLERİ

www.hastanerandevu.gov.tr İnternetten Hastane Randevusu Nasıl Alınır (MHRS)

Sorgulama Rehberi olarak sizlere Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden resimli olarak Online Hastane Randevusu alma işlemlerini detaylı bir şekilde anlatacağız,

Sağlıkta Dönüşüm Projesi’nin en önemli çalışmalarından biri olan Merkezi Hastane Randevu Sistemi’ne (MHRS) artık web üzerinden (internetten) de ulaşılabilecek.

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2. ve 3. basamak yataklı tedavi kurumları ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden veya web üzerinden istedikleri hastane ve hekimden randevu almalarını sağlayan bir uygulamadır.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi’ne (MHRS) artık internet üzerinden ulaşılabilecek. Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak istediğiniz hastanenin istenilen polikliniği üzerinden randevu alabilirsiniz. Online randevu nasıl alınır, hastane randevusu nasıl alınır, internetten randevu almak için neler yapılmalı, online randevu sistemi nasıl kullanılır gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.  Web üzerinden online randevu alabilmek için anasayfadaki “RANDEVU AL” butonuna tıklayınız. Merkezi Hastane Randevu Sistemine üye olmadan online randevu alabilmek mümkün değildir.

Online Hastane Randevusu Nasıl Alınır

Merkezi Hastane Randevu Sistemi anasayfasındaki RANDEVU AL butonuna tıkladıktan sonra yeni açılan pencerede T.C Kimlik Numarası ve Parola istenmektedir. Kimlik Numaramızı ve Parolamızı girdikten sonra hangi hastanenin hangi polikliniğinden randevu almak istiyorsak online randevu sistemi üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebiliriz. Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden online randevu alabilmek için online randevu sistemine üye olmak gerekmektedir. Eğer sisteme üyeliğiniz yoksa Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) nasıl üye olunabileceğini detaylı bir şekilde anlattığımız konuya göz atınız.

Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) Nasıl üye olunur.

Merkezi Hastane Randevu Sisteminde (MHRS) internetten www.hastanerandevu.gov.tr Hastane Randevu Sistemine giriş yaparak Türkiye’deki bütün hastanelerden randevu almak için tıklayın

Yorumlar

Yorum Yapmak İçin Tıkla

  • ya arkadaş sistem mi değişti,ekran boş randevu alamıyorum birtürlü çıldırıcam yaa,önceden ekranı açtığımda tüm bilgiler çıkardı ve kolsydı şimdi ekranı açıyorum hiç bişey yok bomboş off yaaa…..