EMNİYET İŞLEMLERİ

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV – Araç Vergisi) Sorgulama

Sorgulama Rehberi olarak sizlere Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfası üzerinden resimli olarak nasıl motorlu taşıt vergisi (MTV) sorgulaması yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız,

Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) sorgulama sayfası yoluyla Motorlu Taşıt Vergisi ( MTV) Sorgulaması ve kredi kartıyla ödemesini yapabilirsiniz. Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) sorgulaması yapabilmek için ekrandaki alanları eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Plakalı araca ait taşıt vergisi ne kadar, motorlu taşıt vergi borcu ödeme, motorlu taşıt vergi borcu sorgulama, online motorlu taşıt vergisi nasıl ödenir, şifresiz motorlu taşıt vergisi sorgulama,

T.C Kimlik Numaranızı bilmiyorsanız öğrenmek için T.C Kimlik No Sorgulama konusuna bakarak T.C Kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı Motorlu Taşıt Vergisi Sorgulama sayfasuna giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

www.gib.gov.tr

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Sorgulama sayfasına giriş yaptıktan sonra Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurmamız gerekmektedir. Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Borç durumunu öğrenmek için öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet vergi dairesi sayfasına gitmeniz gerekiyor. Sayfada Sık Kullanılanlar bölümündeki Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Sorgulama linkine tıkladıktan sonra Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Sorgulama sayfasına yöneleceksiniz. Bu sayfada açılacak sorgu ekranına aracın plakasını, Vergi Kimlik Numarası veya TC Kimlik Numarasını ve aracın tescil tarihi girilerek Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) sorgulaması yapılabiliyor. Gerçek Kişiler T.C. Kimlik Numarasını (Yabancılar varsa Yabancı Kimlik Numarasını) sol tarafa, Tüzel Kişiler ve Yabancı Kimlik Numarası olmayan yabancılar da Vergi Kimlik Numarasını sağ tarafa yazmalıdır. Vergi Dairesi kayıtlarında tescil tarihi, ikinci el araçlar için noter satış sözleşmesindeki satış tarihi veya araç ruhsatı üzerindeki tarihtir. Yeni araçlar için ise aracın trafiğe çıkış tarihidir. Aracınıza ait Motorlu Taşıt Vergisi sorgulamalarını www.gib.gov.tr adresi üzerinden Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) sorgulama ve borç ödeme işlemleri için tıklayınız.