EMNİYET İŞLEMLERİ

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

Sorgulama Rehberi olarak sizlere Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfası üzerinden resimli olarak nasıl motorlu taşıt vergisi (MTV) hesaplaması yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız,

Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) hesaplama sayfası yoluyla Motorlu Taşıt Vergisi ( MTV) hesaplaması, MTV sorgulaması ve kredi kartıyla ödemesini yapabilirsiniz. Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) hesaplaması yapabilmek için ekrandaki alanları eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Plakalı araca ait taşıt vergisi ne kadar, motorlu taşıt vergi borcu ödeme, motorlu taşıt vergi borcu sorgulama, online motorlu taşıt vergisi nasıl ödenir, şifresiz motorlu taşıt vergisi sorgulama, motorlu taşıt vergisi nasıl hesaplanır, internetten taşıt vergisi hesaplama, MTV hesaplama, MTV sorgulama,

T.C Kimlik Numaranızı bilmiyorsanız öğrenmek için T.C Kimlik No Sorgulama konusuna bakarak T.C Kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı Motorlu Taşıt Vergisi Hesaplama sayfasuna giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

www.gib.gov.tr

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Hesaplama sayfasına giriş yaptıktan sonra Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Hesaplama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurmamız gerekmektedir. Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Borç durumunu öğrenmek için öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet vergi dairesi sayfasına gitmeniz gerekiyor. Sayfada Sık Kullanılanlar bölümündeki Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Hesaplama linkine tıkladıktan sonra Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Hesaplama sayfasına yöneleceksiniz. Bu sayfada açılacak sorgu ekranına Aracın Tipi – Aracın Yaşı – Aracın Silindir Hacmi girilerek Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Hesaplaması yapılabiliyor. Aracınıza ait Motorlu Taşıt Vergisi Hesaplamalarını www.gib.gov.tr adresi üzerinden Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Hesaplama ve borç ödeme işlemleri için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla