Genel

Merkezi Hastane Randevu Sistemine Nasıl Üye Olunur

Sorgulama Rehberi olarak sizlere Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden resimli olarak Online Hastane Randevu sistemine üyelik işlemlerini detaylı bir şekilde anlatacağız,

Sağlıkta Dönüşüm Projesi’nin en önemli çalışmalarından biri olan Merkezi Hastane Randevu Sistemi’ne (MHRS) artık web (internetten) üzerinden de ulaşılabilecek.

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2. ve 3. basamak yataklı tedavi kurumları ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden veya web üzerinden istedikleri hastane ve hekimden randevu almalarını sağlayan bir uygulamadır.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi’ne (MHRS) artık internet üzerinden ulaşılabilecek. Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak istediğiniz hastanenin istenilen polikliniği üzerinden randevu alabilirsiniz. Online randevu nasıl alınır, hastane randevusu nasıl alınır, internetten randevu almak için neler yapılmalı, online randevu sistemi nasıl kullanılır, online randevu sistemine nasıl üye olunur, üye olmadan online hastane randevusu alınabilir mi, merkezi hastane randevu sistemine üyelik şart mı, gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) giriş yaptıktan sonra yeni üyelik içkarşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Merkezi Hastane Randevu Sistemine üye olmadan online randevu alabilmek mümkün değildir.

Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) üye olabilmek için rasimde görülen bütün alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmamız gerekmektedir. Online Randevu Sistemine üye olabilmek için resimde görülen TC. Kimlik No – Adı – Soyadı – Cinsiyeti – Doğum Tarihi – Doğum Yeri – Baba Adı – Anne Adı – Cep Telefonu – Sabit Telefon – E-Posta Adresi – Parola bilgilerini doğru bir şekilde girdikten sonra sayfaının altında bulunan kaydet butonuna basıyoruz ve online hastane randevu sistemine üyeliğimizi tamamlıyoruz. Merkezi Hastane Randevu Sisteminden (MHRS) online randevu alabilmek için sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi ve nasıl online randevu alabileceğinizi anlattığımız konuya göz atınız.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) online randevu nasıl alınır.

Merkezi Hastane Randevu Sistemine üye olarak Türkiye’deki herhangi bir hastaneden online randevu alabilirsiniz. Merkezi Hastane Randevu Sisteminden online randevu alabilmek ve üyelik www.saglik.gov.tr adresi üzerinden online randevu sistemine  üye olabilmek için tıklayınız.

Yorumlar

Yorum Yapmak İçin Tıkla

  • kendi üyeliğimle çocuklarıma veya bir yakınıma randevu alabilirmiyim altı yaşındaki çocuğuma randevu almak için çocuğumuda üye yapmalıyım.

    • T.C kimlik numarası ile üye olunduğu için ailenin tüm bireylerini üye yapmanız gerekmektedir. Randevuyu kimin ismi ile almışsanız o kişi muayene olabilir. Farklı kişiler için kendi üyeliğiniz ile randevu alırsanız hastaneye gittiğinizde muayene olmak isteyen kişiyi randevunuz yok diye geri çevirirler. Bu nedenle muayene olması gereken kişi kim ise onun adına üye olunup, onun adına randevu almanız gerekmektedir.