VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Kişisel Bilgilerle Yabancı Kimlik No Sorgulama

Sorgulama Rehberi olarak sizlere Yabancı Kimlik No Sorgulama işlemlerini detaylı bir şekilde anlatacağız,

T.C İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesiyle, E-Devlet Projesi kapsamında büyük öneme sahip olan Kimlik (Vatandaşlık) Numarası “nereden sorgulanır?”, “nasıl sorgulanır?”,“Nereden Öğrenebilirim”, “Yabancı uyruklu vatandaş kimlik bilgilerine nasıl ulaşabilirim”, “kimlik no nedir?”, “Yabancı uyruklu vatandaş kimlik no sorgulama nasıl yapılır”,  Sorularının cevabını resimli anlatımlarla sayfamızda bulabilirsiniz.

Yabancu Uyruklu Vatandaş Kimlik Sorgulama işlemlerini nüfus işleri genel müdürlüğü sitesinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

www.tckimlik.nvi.gov.tr

Nüfus Müdürlüğü vatandaşlık işlemleri kimlik no sorgulama sayfasına girdikten sonra karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi bir sayfa gelecektir, Bu sayfada bulunan bütün boşlukları eksiksiz bir şekilde doldurmamız gerekmektedir. Nüfus cüzdanınızda bulunan Adı – Soyadı – Baba Adı – Anne adı – Doğum yılı – Cinsiyet bilgilerini eksiksiz bir biçimde doldurduktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan RESİM DOĞRULAMA kodunu girerek sol alt köşede mercek simgesiyle belirtilmiş olan SORGULA butonuna basıyoruz ve Yabancı Uyruklu Vatandaş Kimlik Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin kimlik numarasını öğrenebilirsiniz. Yabancı uyruklu vatandaş kimlik numaranızı www.tckimlik.nvi.gov.tr adresinden öğrenmek için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla